Ewangelia według
św. Mateusza
Ewangelia według
św. Marka
Ewangelia według
św. Łukasza
Ewangelia według
św. Jana


Maria Valtorta

Księga II - Pierwszy rok życia publicznego

–   POEMAT BOGA-CZŁOWIEKA    –

72. «ŁASKA DZIAŁA ZAWSZE TAM, GDZIE JEST PRAGNIENIE BYCIA SPRAWIEDLIWYM»

Napisane 13 lutego 1944. A, 4476-4478

Jezus mówi: «Tu umieścicie trzecią i czwartą wizję z 13 lutego 1944.

Jak widzisz, Szymon, mniej uparty, poddał się sprawiedliwości ze świętą gotowością – jeśli nie całkowicie, to przynajmniej częściowo. On nie stał się od razu Moim uczniem, a jeszcze mniej apostołem, jak nazwałaś go – z niewiedzy – rok temu. Był przynajmniej neutralnym obserwatorem po tym spotkaniu po śmierci Alfeusza. [Stał się też] obrońcą swej matki i Mojej w momentach, w których mężczyzna powinien ich bronić przed szyderstwami ludzi. Nie był na tyle odważny, by się przeciwstawić tym, którzy traktowali Mnie jak “szaleńca”. Był jeszcze zbytnio “człowiekiem”, by się trochę nie czerwienić z powodu Mnie, żeby się nie niepokoić z powodu niebezpieczeństw dla całej rodziny, z powodu Mojego apostolatu przeciwnego różnym sektom. Był już jednak na dobrej drodze. Po Ofierze potrafił nią kroczyć coraz pewniej, aż do wyznania Mnie przez męczeństwo. Łaska działa czasem jak uderzenie pioruna, a czasem – powoli. Jednak działa wszędzie tam, gdzie znajduje się pragnienie bycia sprawiedliwym.

Idź w pokoju. Trwaj w pokoju pośród cierpień. Oto przygotowuje się czas świętowania Paschy i dla Mnie niesiesz Krzyż. Błogosławię cię, Mario od Krzyża Jezusowego.»

Później powiedział mi:

«Wcale nie. Z bezgraniczną miłością i roztropną ostrożnością musisz przyjmować wszystkich. Zamykać się oznaczałoby wzbudzać ciekawość. Odrzucić – oznaczałoby sprzeciwić się miłości. Powiedziałem ci: “Staniesz się poszukiwanym miastem”. Nie wszyscy przychodzą z czystą intencją? Cóż z tego? Jesteś ostrożna i to wystarczy. Obawiasz się tracenia czasu? A kto jest Panem czasu? Ja. A więc? Chodźmy, chodźmy bez lęku, bez niepokoju, bez niecierpliwości. Widzisz, ile razy musiałem zmieniać Mój program? A to byłem Ja... Pokój, pokój i miłość wobec wszystkich. I potem, na trzecim miejscu była ostrożność. I to wystarczy.»

Sama opowiem ojcu ustnie przyczynę tego pouczenia.


   

Przekład: "Vox Domini"